Czekamy na MdM – czy słusznie?

Zapowiadany już od dawna program Mieszkanie dla młodych rozpocznie swoje działanie już na początku 2014 roku. Wiele osób czeka na to by zrealizować swoje plany zakupu mieszkania. Czy jednak warto czekać? Może lepszym rozwiązaniem będzie dokonać zakupu mieszkania jeszcze przed uruchomieniem następcy Rodzina na Swoim? Warto swoją decyzję przemyśleć. Rad wszystkim, którzy się nad tym zastanawiają udziela redaktor naczelny portalu Bankier.pl, Bogusław Półtorak (źródło: Bankier.pl):

„Okres na kupowanie mieszkania zawsze jest dobry, pytanie tylko, jakie osoba, która mieszkanie chce kupić, ma alternatywy? Jeżeli są to osoby, które od dłuższego czasu wynajmują mieszkanie, a jednocześnie mają ustabilizowaną sytuacją zawodową czy też rodzinną, to oczywista rekomendacja jest taka, żeby myśleć o kupnie własnego mieszkania. Większość Polaków tak właśnie postępuje, ale poszukuje optymalnego momentu, takiej „kropki nad i”. Inspiratorami kupna mieszkania są właśnie programy wspierające zakup.”

Dodaje również: „Kierowanie się tylko tym, że planowany jest program wspierania zakupu mieszkań, może być zwodnicze. Przy „Rodzinie na Swoim” w momencie wprowadzenia programu banki zareagowały podniesieniem marż. W przypadku „Mieszkania dla młodych” może być podobnie. Podwyżki już teraz są widocznie w ofertach kredytów hipotecznych”.

Wszyscy, którzy mają wątpliwości czy czekać na Mieszkanie dla młodych czy już dziś zacząć starać się o kredyt powinni przeanalizować, co bardziej im się opłaca, porównują koszty, jakie ponoszą teraz na wynajem z ratą potencjalnego kredytu hipotecznego. To może być najważniejszy, a nie to czy dany program będzie działał lub też nie.

Dodaj komentarz