Deutsche Bank w Mieszkaniu dla młodych

Do programu rządowej pomocy dla osób chcących nabyć swoje pierwsze mieszkanie z rynku wtórnego dołączył kolejny bank – Deutsche Bank Polska. Co ciekawe jego oferta kredytowa związana z programem nie różni się niczym od oferty standardowej. Bank podszedł do tego inaczej. Oferuje kredyt hipoteczny w czterech wariantach cenowych. Wszystko zależy od tego, na jaki produkt dodatkowy zdecydują się klienci. W najlepszym wariancie marża kredytu może wynieść 1,39%, a prowizja może spaść do 0 zł.

Deutsche Bank przygotował w ramach programu Mieszkanie dla młodych cztery warianty: Pakiet Standardowy (marża od 2,69% z możliwością zniżek przy wyborze produktów dodatkowych takich jak konto osobiste), Pakiet inwestycyjny (zniżki gwarantuje wybór produktów inwestycyjnych), Pakiet Ubezpieczeniowy (zniżki gwarantuje wybór pakietów ubezpieczeń) oraz najkorzystniejszy Pakiet Ubezpieczeniowo – Inwestycyjny (zniżki gwarantuje wybór produktów inwestycyjnych i pakietów ubezpieczeń).

Oto, co na temat samego zapotrzebowania na kredyty i pomoc mówi Agnieszka Pilarek, Dyrektor Biura Bankowości Hipotecznej Deutsche Bank Polska: „Z badania, które przeprowadziliśmy wśród młodych ludzi w wieku do 35 roku życia, wynika, że aż 38 proc. z nich w dalszym ciągu mieszka z rodzicami lub u rodziny, a co piąta osoba planująca zakup mieszkania liczy na rządową pomoc w tym zakresie. Zapotrzebowanie na wsparcie w finansowaniu własnego mieszkania lub domu jest, więc ogromne, a środki na ten cel z funduszu Banku Gospodarstwa Krajowego w dalszym ciągu dostępne. Mamy, więc nadzieję, że udostępniając w ramach programu MdM naszą bardzo zróżnicowaną, dostosowaną do wielu potrzeb ofertę, przyczynimy się do poprawy sytuacji mieszkaniowej młodych osób.” (Źródło: Deutsche Bank, prnews.pl)

Dodaj komentarz