Jakie banki wezmą udział w programie

Kończy się rok i kończy się pewna era w kredytach hipotecznych. Od nowego roku każdy, kto zechce skorzystać z takiego zobowiązania będzie potrzebował minimalnego wkładu własnego. Co więcej, rok 2014 to początek nowego programu wsparcia. Już za kilkanaście dni, przynajmniej w teorii, ruszy oczekiwany program Mieszkanie dla młodych. Stosunkowo niedawno informowaliśmy, że rząd chce by w programie docelowo brało udział 16 banków, które na podstawie odpowiednich umów podpisanych z Bankiem Gospodarstwa Krajowego będą udzielać kredytów z dofinansowaniem wkładu własnego.

Jak sprawa zainteresowanych banków wygląda niemal u progu startu programu? Zgodnie z informacjami uzyskanymi przez portal Bankier.pl w programie wezmą udział takie bank jak: Alior Bank, Bank BGŻ, Bank BPS, Bank Millennium, Bank Pekao, Bank Pocztowy, Credit Agricole, Eurobank, mBank, PKO Bank Polski. Ponadto przystąpienie do programu rozważa jeszcze BNP Paribas oraz ING Bank Śląski. Mimo że część banków zadeklarowało już podpisanie niezbędnych umów z BGK to sama oferta jest jeszcze na etapie przygotowań. Oznacza to, że data 2 stycznia, kiedy to program miał być już oficjalnie dostępny, będzie datą umowną. Z kredytów będzie można najprawdopodobniej skorzystać z niewielkim opóźnieniem.

Dopiero w styczniu powinniśmy też poznać pełną listę banków, które zdecydowały się udzielać kredytów w ramach programu. Być może kolejne dołączą później. Pozostaje czekać na konkretne oferty banków, które już teraz zdecydowały się na udział w Mieszkaniu dla młodych.

Dodaj komentarz