Kredyty na dom od dewelopera

Wiele mówi się o budowie domu jednorodzinnego. Jednak równie dobrze można taki gotowy dom kupić od dewelopera. W tym miejscu zaprezentujemy najlepsze oferty kredytowe dostępne na rynku dla klientów, którzy są zainteresowani właśnie zakupem domu z rynku pierwotnego. Artykuł powstał na podstawie rankingu kredytów hipotecznych przygotowanego przez portal finansowy Bankier.pl. Na początku poznajmy naszych przykładowych kredytobiorców, którzy posłużą do porównania ofert 21 banków.

Jest to małżeństwo z jednorocznym dzieckiem. Żona prowadzi własną działalność gospodarczą. Firma ma 30 miesięczną historię. Wpływy małżonki to średnio 4,4 tysiąca złotych netto (w skali ostatnich 12 miesięcy). Mąż pracuje na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony dłużej niż rok. Zarabia 3,1 tysiąca złotych netto. Kredytobiorcy posiadają samochód. Nie mają innych zobowiązań, a ich historia kredytowa jest idealna. Chcą zaciągnąć kredyt na 30 lat i spłacać go w ratach równych.

Nasi profilowi kredytobiorcy skłonni są skorzystać z ofert dodatkowych (np. konto), ale nie są zainteresowani produktami inwestycyjnymi. Chcą kupić dom o powierzchni użytkowej 100 metrów kwadratowych w gminie przylegającej do Krakowa. Przy 5% wkładzie własnym tylko 11 banków zdecydowałoby się udzielić im kredytu. Najlepiej w tym wypadku wypadłą oferta Bank Pekao. Całkowity koszt kredytu w tym wypadku to około 307 tysięcy złotych.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę wkład własny na poziomie 20% oferta bankowa wygląda już lepiej. Wszystkie ankietowane banki byłyby skłonne udzielić kredytu. Najlepiej wygląda oferta Banku BPS. Całkowity koszt kredytu to około 232 tysięcy złotych. (Źródło: Bankier.pl)

Dodaj komentarz