Najlepsze kredyty na budowę domu

Dziś zajmiemy się nieco inną tematyką niż kredyty w programie Mieszkanie dla Młodych. Posiłkując się danymi (rankingiem) przygotowanym przez portal finansowy Bankier.pl omówimy najlepsze oferty kredytów hipotecznych na budowę domu. Ważnym elementem będzie wkład własny. Rozważamy dwa warianty. W pierwszym jest to wkład własny w postaci działki o wartości 150 tysięcy złotych, a w drugim ta sama działka plus dodatkowe 25 tysięcy złotych w gotówce. Koszt budowy nieruchomości (na wymienionej działce) to 330 złotych.

W takim wypadku przy założeniu pierwszego wariantu kredytobiorcy będą starać się o kredyt o wskaźniku LTV 69%. Przy dodatkowej dopłacie wskaźnik ten zostanie obniżony, ale nadal będzie powyżej granicy 60%. Kto stara się o kredyt? Profilowi kredytobiorcy to małżeństwo posiadające mieszkanie, spłacające kredyt hipoteczny (rata to 1 000 zł miesięcznie), posiadający samochód, mogący pochwalić się dobrą historią kredytową. Oboje małżonków pracuje na umowę o pracę dłużej niż rok (żona zarabia 2 700, a mąż 3 600 zł netto).

Wśród ankietowanych banków 16 wykazało zainteresowanie udzieleniem kredytu naszym profilowym kredytobiorcom. Najlepszą ofertę przygotował dla nich Bank Pocztowy. Jednak by uzyskać zobowiązanie o całkowitym koście około 260 tysięcy złotych małżonkowie muszą zdecydować się na sprzedaż wiązaną. Bank wymaga założenia konta z minimalnym miesięcznym wpływem 2 500 złotych, aktywne użytkowanie karty debetowej (minimum 500 zł obrotu miesięcznie) oraz wykupienia pakietu ubezpieczeniowego w tym ubezpieczenia nieruchomości. Drugie miejsce zajął Bank BPH, a trzecie ING Bank Śląski. Przy założeniu dodatkowego wkładu własnego w postaci gotówki nic się nie zmienia. Żadna z czołowych ofert nie została obniżona. (Źródło: Bankier.pl)

Dodaj komentarz