Najlepsze kredyty hipoteczne w listopadzie

Już na prawdę niewiele czasu zostało do rozpoczęcia programu Mieszkanie dla młodych. Jednocześnie, tygodnie dzielą nas od zmian w ogólnych zasadach udzielania kredytów mieszkaniowych. Dziś prezentujemy jeden z ostatnich rankingów najlepszych kredytów mieszkaniowych udzielanych na „starych” zasadach. Przedstawiamy najlepsze kredyty na 100% wartości nieruchomości oraz z 20% wkładem własnym. Ranking przygotowali eksperci portalu Bankier.pl. Aby porównać poszczególne oferty bankowe stworzono przykładowych klientów. Jest to małżeństwo (po 29 lat) z dzieckiem.

Nie mają innych zobowiązań, a poprzednie spłacali bez problemu. Oboje są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę przez ponad rok, a ich łączny dochód to 6 tysięcy złotych. Ich wydatki to utrzymanie rodziny oraz samochodu. Za pieniądze pożyczone od banku chcą kupić mieszkanie o powierzchni 67 metrów z rynku pierwotnego w mieście liczącym około 600 tysięcy mieszkańców. Poszukują kredytu na 30 lat w złotówkach. Jeżeli oferta kredytowa będzie bardziej atrakcyjna, skłonni są zgodzić się na dodatkowe produkty bankowe. Nie są jednak zainteresowani ubezpieczeniami połączonymi z funduszami kapitałowymi czy produktami inwestycyjnymi.

Biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki stworzono dwa rankingi. W pierwszym, czyli przy kredycie na 100% wartości nieruchomości, najlepiej wypadł Deutsche Bank PBC. Łączny koszt kredytu to około 305 tysięcy złotych. Warunkiem banku jest utrzymanie przez 5 lat ubezpieczenia na życie. Przy rozwiązaniu z 20% wkładem własnym (kredyt na 296 tysięcy złotych) najlepszą ofertą okazała się ta przedstawiona przez Citi Handlowy. Koszt kredytu to 220 tysięcy złotych. (Źródło: Bankier.pl)

Dodaj komentarz