Nowe banki w programie

Od początku roku kredyty ze wsparciem finansowym w ramach programu Mieszkanie dla młodych były dostępne tylko w dwóch bankach, a mianowicie w PKO BP i Banku Pekao. Zgodnie z zapowiedziami, lista banków które oferują podobne kredyty wydłuża się. 15 stycznia Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał stosowną umowę z Getin Noble Bankiem S.A. Wczoraj do programu dołączyły kolejne. Mowa tu o Alior Bank S.A., BOŚ Bank S.A. i dwóch bankach spółdzielczych, czyli Bank BPS S.A. i SGB Bank S.A.

Oznacza to, że osoby zainteresowane kredytem z dofinansowaniem wkładu własnego mają już do wyboru siedem podmiotów, które zgodnie z odpowiednimi umowami mogą przyjmować wnioski kredytowe w ramach programu Mieszkanie dla młodych. To wciąż początek. Zapowiedzi sprzed kilku miesięcy mówiło o 16 bankach, które miałyby w programie uczestniczyć. Kilka banków już jakiś czas temu zapowiedziało rozważenie włączenia się do programu i podpisania umów z BGK. Mają na to jeszcze bardzo dużo czasu.

Program Mieszkanie dla młodych przewidziany jest na lata 2014-2018. Zakłada się, że program wygeneruje około 30 miliardów złotych inwestycji przy łącznej kwocie dofinansowania rządowego na poziomie 3,5 miliarda złotych. W ramach programu banki mają sfinansować około 25 tysięcy inwestycji rocznie.

Na temat kolejnych banków w programie wypowiedział się Prezes Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego, Dariusz Kacprzyk: „Bank Gospodarstwa Krajowego realizuje założenia ustawodawcy i sprawnie wdraża na rynek rządowy program „Mieszkanie dla młodych”, nawiązując współpracę z kolejnymi bankami. Program działa dopiero od dwóch tygodni, ale z optymizmem patrzymy w przyszłość. Wkrótce następne banki wprowadzą do swojej oferty kredyty hipoteczne z dofinansowaniem budżetu państwa”. (Źródło: Bankier.pl, BGK)

Dodaj komentarz