Ulepszona wersja Rodziny na Swoim

Wiceminister budownictwa Piotr Styczeń określił program Mieszkanie dla Młodych, jako ulepszoną wersję programu Rodzina na Swoim. Jak twierdzi przy pisaniu projektu starano się pozostawić to, co świadczyło o silę Rodziny na Swoim, a jednocześnie wyeliminować wszelakie błędy popełnione przy jego tworzeniu. Jak zapewne wiedzą osoby interesujące się tematyką nowy program w wielu przypadkach przypomina Rodzinę na Swoim.

Po pierwsze grupa, do której skierowana jest pomoc. Podobnie jak w przypadku ostatniego etapu działania Rodzina na Swoim są to małżonkowie, osoby samotnie wychowujące dzieci oraz osoby samotne. Nie uległa zmianie również granica wiekowa. Ulepszenie polegać ma między innemu na dodaniu rozwiązani prorodzinnego. Nowy program ma być również mniejszym obciążeniem dla budżetu. Zamiast wieloletnich dopłat jednorazowa dotacja wkładu własnego.

Minister zwraca również uwagę na wprowadzenie terminu ważności programu. Jeżeli wszystko potoczy się zgodnie z planem będzie on trwał przez pięć lat. Inną sprawą, na którą uwagę zwraca minister jest kontekst formalny. Mimo iż planowane jest uchwalenie ustawy w lipcu tego roku to początek programu został zaplanowany dopiero na rok 2014.

Wszystko po to by przygotować wszystkie sprawy formalne dotyczące odpowiednich regulacji czy umów z bankami komercyjnymi. Dzięki temu mamy uniknąć początkowego chaosu, z którym mieliśmy do czynienia w przypadku Rodziny na Swoim. Jak pamiętamy program rozpoczął formalnie działanie w 2006 roku, a pierwsze umowy z bankami zawarto dopiero w 2007 roku.

Dodaj komentarz