Wnioski złożysz w 6 bankach

Niedawno pisaliśmy o nowych bankach, które dołączają do programu Mieszkanie dla młodych, oraz o tych, które oficjalnie już w nim są, ale wniosków o kredyt z dofinansowaniem wkładu własnego ze skarbu państwa jeszcze nie przyjmują. Do tej pory wnioski o kredyt (jeden o przyznanie kredytu, a drugi do BGK o przyznanie dofinansowania) można było złożyć w PKO BP, Bank Pekao, Alior Bank, Getin Bank i Bank SGB. Niedawno do programu dołączył BGŻ, jednak nie był jeszcze do końca gotowy, aby przyjmować wnioski klientów.

Teraz się to zmieniło, bank ogłosił iż wszyscy zainteresowaniu jego ofertą ze wsparciem państwa mogą składać odpowiednie formularze w placówkach bankowych. Tym samym jest to szósty bank, który aktywnie uczestniczy w programie. Przypominamy, że swój udział w programie Mieszkanie dla młodych potwierdziły również Bank Polskiej Spółdzielczości i Bank Ochrony Środowiska. Podmioty te podpisały stosowne umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego już jakiś czas temu, ale prawdziwe wejście na ten rynek planują dopiero na przełom marca i kwietnie. Wtedy to w tych bankach będzie można składać wnioski o kredyt mieszkaniowy z dofinansowaniem wkładu własnego.

Wygląda na to, że jak do tej pory plany rządowe pod względem liczby instytucji komercyjnych mających uczestniczyć w programie spełniają się połowicznie. Przed wprowadzeniem programu przedstawiciele rządu zaznaczali, iż docelowa liczba banków, które będą w programie to około szesnastu. Cóż, do końca programu (rok 2018) jeszcze sporo czasu. (Źródło: Bankier.pl)

Dodaj komentarz